Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej współdziałając z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali Mercedesa S o wartości 70 tys. zł.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie przeprowadzili działania mające na celu kontrolę legalności pochodzenia pojazdów. W trakcie czynności w jednym z komisów ujawnili samochód, wobec którego zaistniało uzasadnione podejrzenie ingerencji w oznaczenia identyfikacyjne pojazdu. Wykryto m.in. ślady podrobienia tabliczki znamionowej.

Posiadaczem srebrnego Mercedesa jak i właścicielem komisu okazał się 60-letni mieszkaniec regionu. Teraz mężczyzna sprawę wątpliwego pochodzenia pojazdu wyjaśni Policji, która prowadzi dalsze czynności służbowe .

mercedes komis (2)

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Gdzie sens?

Czemu nie podacie adresu tego komisu? Bez sensu taki news, skoro nawet nie może być przestrogą dla kupujących auto.

fcv

u. Komis ma w ofercie nadal kilka mercusi, wszystko klasa s także uwaga

Magdalena Zomkowska

Dobry komis! Bezpieczeństwo transakcji!

Piotr Sikorski

Magdalena Zomkowska Nigdzie nie piszę że jest bez winy, tylko uświadamiam że jeśli na przykład średnia wartość pojazdy w komisie wynosi ponad 100.000 zł a samochodów jest na przykład 20 to świadome działanie jest nieopłacalne. Wiadomo nieznajomość prawa/niedopilnowanie stanu prawnego nie zwalnia od odpowiedzialności. Jednak należy pamiętać że samochody bywają naprawiane po różnych zdarzeniach drogowych i może się równie dobrze okazać że ta „ingerencja w pole numerowe” była naprawą po bardzo mocnym wypadku. Rutyna też potrafi zgubić. Wybacz że nie „Paniuję”, nie przepadam za oficjalną atmosferą.

Magdalena Zomkowska

Jedno do drugiego nic nie ma. Nikt na nikogo nie wydał wyrok (a jeśli nawet to obiektywny – nie wiemy przecież jaki to komis), ale Pan powinien nspisać do Kuriera Olsztyńskiego z pretensją, że umieścił taki artykuł – jak to możliwe że osoba zawodowo zajmująca się pośrednictwem nie sprawdzi stanu prawnego pojazdu. Ps. Przykro mi, ale to nie ja pisałam kodeks karny 😛 a i Ameryki Pan nie odkrył z tym prawem – nie ukrywam takich wiadomości, nie mam czego się wstydzić. Polecam też Panu 🙂 zwiększa zaradność w sprawach gospodarczych

Piotr Sikorski

Magdalena Zomkowska Znam rzeczywistość i wiem który to komis. Widzę że wyrok już zapadł na właściciela. Pewnie zaraz się dowiem że studiujesz prawo :V

Magdalena Zomkowska

widzę, że znasz się na rzeczy Ps. Nie przeszliśmy na Ty!

Piotr Sikorski

Rusz głową, ten samochód ma w najlepszym przypadku 11 lat i wartość 30-60 tysięcy złotych, nikt by się nie podkładał za takie pieniądze. Szczególnie że na placu ma dużo droższe i nowsze samochody w ilości nastu sztuk.

wpDiscuz