Samochód ciężarowy staranował szlaban kolejowy kilka sekund przed przejazdem szynobusu

  3

  www.rabatol.pl  Na przejeździe kolejowym w miejscowości Korpele doszło do zdarzenia, które mogło skończyć się tragicznie. Kierujący samochodem ciężarowym, który przewoził dwie naczepy ze zwierzętami, przejechał przez zamknięty szlaban kolejowy, uszkadzając go. Kilka sekund później torami w kierunku Olsztyna przejechał szynobus. Kierowca ciężarówki nie zatrzymał się i pojechał w dalszą trasę. Policjanci ustalają kto siedział za kierownicą auta.

  Wczoraj (03.05) rano oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie od dyżurnego ruchu PKP o uszkodzeniu szlabanu kolejowego w miejscowości Korpele przez samochód ciężarowy.

  Jak ustalili funkcjonariusze, przed godz. 8:00 dyżurny ruchu PKP opuścił szlabany na trasie Szczytno-Olsztyn, gdyż torami według rozkładu jazdy miał przejechać szynobus. Tuż po godz. 8:00 pracownik PKP zauważył na monitoringu uszkodzony szlaban w miejscowości Korpele.

  Monitoring zarejestrował jak TIR przewożący zwierzęta z dużą prędkością przejechał przez zamknięty szlaban i go uszkodził. Kilka sekund później torami przejechał szynobus.

  Kierowca ciężarówki nie zatrzymał się przed szlabanem, a dopiero na skrzyżowaniu za przejazdem kolejowym. Po chwili jednak odjechał w dalszą trasę.

  Policjanci aktualnie wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i ustalają świadków, a także to kto siedział ze kierownicą samochodu ciężarowego.

  Na szczęście tego dnia nie doszło do żadnej tragedii, jednak nadmierna prędkość, niestosowanie się do znaków i bezmyślność kierowcy mogły po raz kolejny być przyczyną katastrofy w ruchu lądowym.

  (IG/TM)

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
  Czepialski

  Kilka sekund to przedział 2-9. Tu minęło 18 sekund od staranowania szlabanu do przejazdu szynobusu.

  server

  na filmie widać że miał słońce centralnie w twarz i to na bardzo niskim pułapie. (widać to po cieniach drzew i znaków) Tak samo w momencie dojeżdżania do sygnalizacji w szybie odbija się słońce. Szlaban mógł być zbyt cienki żeby go zobaczyć. Mie winił bym kierowcy tylko konstruktorów tego przejazdu. Dodatkowo widać że w ostatniej chwili próbował hamować ale podjął decyzje żeby dodać gazu żeby móc uniknąć tragedi i zderzenia z pociągiem. Ot moje zdanie na ten temat

  Kolo

  Ot zryty łeb. Zabrać takiemu prawo jazdy od razu. Siebie niech zabija jak ma ochotę ale co winne są zwierzęta czy pasażerowie szynobusu?

  wpDiscuz