Kryminalni wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło na ogrodach działkowych w Węgorzewie. 78-latek prawdopodobnie w trakcie udrożniania studzienki melioracyjnej wpadł do niej i się zaklinował. Pomimo podjętych przez policjantów czynności reanimacyjnych, mężczyzny nie udało się uratować.

Drugiego maja br. około godziny 20:00 oficer dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie o tym, że na jednej z posesji na terenie ogródków działkowych Węgorzewie ze studzienki melioracyjnej wystają nogi mężczyzny. Niezwłocznie we wskazane miejsce pojechali policjanci. Po wydostaniu mężczyzny ze studzienki, funkcjonariusze od razu podjęli czynności reanimacyjne. Na miejsce przyjechała również Straż Pożarna i załoga pogotowia ratunkowego. Pomimo udzielonej mężczyźnie pomocy, nie udało się przywrócić czynności życiowych. Z relacji policjantów wynika, że mężczyzna prawdopodobnie zaklinował się głową w studzience, na dnie której znajdowała się woda. 78-latek prawdopodobnie chciał ją udrożnić.

Policja pod nadzorem Prokuratury prowadzi czynności zmierzające do ustalenia okoliczności śmierci 78-letniego mężczyzny.

studzienka Węgorzewo 2