Elemental Tri Series Olsztyn to impreza, która otwiera sezon triathlonowy już po raz czwarty. To właśnie 15 maja w nowoczesnym Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować na trzech dystansach: olimpiskim bez draftingu (1,5-40-10), sprinterskim z draftingiem (0,75-20-5), a także dystansie dla najmłodszych adeptów triathlonu, jak i dla tych starszych, którzy chcą spróbować swoich sił w krótszej odmianie tego sportu, czyli dystansie supersprinterskim (0,2-10-2,5). Warto dodać, że na sprincie swoją obecność zapowiadają najlepsi zawodnicy z naszego kraju, gdyż poza nagrodami finansowymi jakie przygotował organizator, triathloniści będą ścigać się w ramach Pucharu Polski w Triathlonie.

Przypominamy, że Elemental Tri Series, to cykl triathlonowy, który składa się 4 zawodów. Pierwsze z nich to wspomniany Olsztyn, drugi etap rozegrany zostanie 12 czerwca w Augustowie, trzeci 31 lipca w Blachowni k. Częstochowy, a wielki finał odbędzie się 22 sierpnia w Białymstoku.  Zapisy na zawody w Olsztynie, jak i na cały cykl wciąż trwają, a zapisać się można na stronie www.triathlonseries.pl .

Stolica Warmii przyciąga do siebie nie tylko 11 jeziorami, które leżą w obrębie miasta, lecz także przepięknymi lasami, w których można aktywnie spędzić wolny czas oraz uroczą starówką, gdzie można odpocząć w jednej z licznych kawiarni. Wybierając się na ETS w Olsztynie warto zarezerwować sobie kilka dni więcej, by w pełni poznać uroki tego miasta. – tak na otwarcie sezonu zapraszają Organizatorzy.