Uderzył nieznajomego pięścią w twarz i zabrał portfel wraz z pieniędzmi

  0

  www.rabatol.pl  Mrągowscy policjanci zatrzymali 20-latka, który podejrzany jest o dokonanie rozboju na mieszkańcu miasta. Swoją ofiarę pobił, a następnie zabrał portfel wraz z pieniędzmi i dokumentami. W efekcie skutecznej pracy funkcjonariuszy pokrzywdzony odzyskał prawie całą gotówkę. Za przestępstwo rozboju grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

  Do zdarzenia doszło w niedzielę (01.05) w pobliżu jednego z miejscowych sklepów monopolowych. Po godz. 15:00 oficer dyżurny mrągowskiej komendy został poinformowany rozboju dokonanym na jednym z mieszkańców Mrągowa.

  Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że gdy siedział w pobliżu sklepu, nagle został zaatakowany przez nieznanego mu młodego mężczyznę. Agresor uderzył go pięścią w twarz, a gdy pokrzywdzony przewrócił się kopał go w głowę. Następnie napastnik zabrał mu portfel i uciekł.

  W wyniku przestępstwa pokrzywdzony stracił blisko1200 złotych i dokumenty.

  Mrągowscy policjanci natychmiast podjęli działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy. Posiadając rysopis podejrzanego o rozbój rozpoczęli poszukiwania.

  Na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać. Następnego dnia mrągowscy kryminalni zatrzymali w policyjnym areszcie podejrzanego mężczyznę i odzyskali portfel wraz z pieniędzmi. Okazało się, że 20-latek zabrał z portfela 60 złotych, a potem go wyrzucił. Nie zauważył schowanej w nim większej ilości gotówki.

  Podejrzany 20-letni mieszkaniec miasta jest dobrze znany mrągowskiej policji.

  Za przestępstwo rozboju według Kodeksu Karnego grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  wpDiscuz