Wczoraj wieczorem olsztyńscy policjanci zatrzymali dwóch poszukiwanych. Jeden z mężczyzn popełnił wykroczenie i „wpadł” w trakcie legitymowania. Drugi, widząc policyjny patrol, zaczął uciekać. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Wczoraj (25.04) około godz. 18:00 podczas patrolowania terenu dworca, policjanci zauważyli młodego mężczyznę, który na ich widok zaczął się dziwnie zachowywać. Był nerwowy i zaczął uciekać w przeciwnym kierunku. Widząc podejrzane zachowanie 20-latka, funkcjonariusze podbiegli do niego i wylegitymowali go. Okazało się, że Krystian K. jest poszukiwany. Podczas zatrzymania policjanci znaleźli w jego kieszeni woreczek strunowy z zielonym suszem. Młody mężczyzna przyznał, że jest to marihuana, jednak nie był w stanie powiedzieć, jak wszedł w jej posiadanie. 20-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności.

Kilka godzin później, na jednej z ulic miasta policjanci zauważyli młodego mężczyznę. 30-latek krzyczał i głośno przeklinał. W związku z popełnionym przez niego wykroczeniem, funkcjonariusze podjęli interwencję. W trakcie legitymowania okazało się, że Rafał M. jest poszukiwany. Mężczyzna również trafił do policyjnego aresztu.