Minister Skarbu Państwa z dniem 25 kwietnia br powołał na stanowisko prezesa Zarządu Radia Olsztyn SA Leszka Sobańskiego.

Odwołany został dotychczasowy prezes Zarządu Mariusz Bojarowicz.

Leszek Sobański – ur. 31 stycznia 1963r., w Inowrocławiu. Wykształcenie wyższe magisterskie – absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Ukończył podyplomowe studia menedżerskie w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu oraz szacowanie gruntów i wycenę nieruchomości na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W latach 2007-2011 Prezes i Wiceprezes Radia Olsztyn SA.

Przygodę z mediami rozpoczął w latach osiemdziesiątych jako dziennikarz i prezenter Radia Bielany w Toruniu. W latach dziewięćdziesiątych prowadził własną działalność gospodarczą. Do pracy w mediach powrócił w 2006 roku zostając dziennikarzem i prezenterem Radia Olsztyn SA. Pracował głównie w redakcjach publicystyki i informacji. Przez lata współpracował z Informacyjną Agencją Radiową, Programami I i III Polskiego Radia czy Radiem BIS. Jest autorem kilkuset audycji radiowych, relacji, materiałów dźwiękowych i reportaży. Za jeden z nich odebrał nagrodę główną w Konkursie Małych Form Radiowych 2006.

W 2006 roku został Wiceprezesem Radia Olsztyn i Zastępcą Redaktora Naczelnego. Rok później został Redaktorem Naczelnym, w 2010 roku Prezesem Zarządu Radia Olsztyn SA. W okresie jego kierownictwa rozgłośnia notowała najwyższe wyniki słuchalności w swojej historii (według badań Millward SMG/KRC) uzyskując w 2010 roku ponad 20% udziału w rynku wśród słuchaczy z Olsztyna. Możliwe to było dzięki opracowaniu atrakcyjnej oferty programowej dla słuchaczy nie tylko z Olsztyna i regionu, ale także tych spoza województwa. Po ustąpieniu z funkcji prezesa nie rozstał się radiem. Od 2011 roku jest członkiem Rady Programowej Radia Olsztyn SA.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Jerzy

Gratuluję idiocie, który to pisał: absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Olsztynie…

emtec

Wykształcenie wyższe magisterskie – absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Olsztynie – że co?

wpDiscuz