Zarzut spowodowania uszczerbku na zdrowiu usłyszał 59-letni mieszkaniec Bartoszyc. Podczas wspólnego biesiadowania przy alkoholu ugodził on nożem kompana. Ranny mężczyzna trafił do szpitala, zaś pijany 59-latek do policyjnego aresztu. Kodeks karny za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek (21.04) około godz. 16:00 w jednym z mieszkań w Bartoszycach. Informację o ugodzeniu nożem mężczyzny oficerowi dyżurnemu przekazał dyspozytor pogotowia. Na miejsce pojechał policyjny patrol. Funkcjonariusze ustalili, że w mieszkaniu, spożywając alkohol, biesiadowało dwóch mężczyzn. W pewnym momencie właściciel mieszkania miał się zdenerwować na swojego kompana i ugodzić go nożem.

Poszkodowany z raną kłutą oraz uszkodzoną tętnicą trafił do szpitala. 59-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że był pijany. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.Funkcjonariusze wydziału kryminalnego wyjaśnili okoliczności zdarzenia. W ich efekcie sprawca usłyszał zarzut spowodowania uszczerbku na zdrowiu. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze.

Decyzją prokuratora podejrzany w ramach policyjnego dozoru będzie musiał dwa razy w tygodniu stawić się w miejscowej komendzie policji. Za popełniane przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.