Dobre wieści dla piłkarskich kibiców ze stolicy regionu. Wkrótce olsztyński pierwszoligowiec ma pozyskać sponsora.

Dotychczas ciężar finansowania drużyny w ogromnej części spoczywał na barkach samorządu. Dzięki decyzjom Prezydenta Olsztyna oraz miejskich radnych możliwe było utworzenie spółki akcyjnej, co dawało nadzieję na rozwój zespołu.

Ogromnie ważne były finanse. A tylko w poprzednim roku miasto wraz z jedną z miejskich spółek zasiliło Stomil kwotą 1,37 mln zł.

Wszystko wskazuje jednak na to, że nadchodzą lepsze czasy dla olsztyńskiego klubu. Prezes spółki Budimex S.A. Dariusz Blocher przesłał list intencyjny ws. sponsorowania Stomilu.

– Potwierdzam wstępnie omówione warunki zawarcia umowy na okres dwóch lat z możliwością przedłużenia o dodatkowy rok – napisał do prezesa klubu, Mariusza Borkowskiego.

To doskonałe wieści dla wszystkich związanych z klubem i kibicujących olsztyńskiej piłce nożnej.

– Nie ma wątpliwości, że warto wspierać ten klub – przyznaje prezydent Piotr Grzymowicz. – My robiliśmy to na miarę naszych możliwości. Wierzę, że pozyskanie tak liczącego się sponsora przekona innych, że warto zainwestować w olsztyńską piłkę nożną. Szczególnie, że już powstaje projekt nowego stadionu.

Umowa ma zostać podpisana przed końcem miesiąca.

To kolejne wsparcie finansowe, na jakie może liczyć Stomil. Jego władze podpisały już z miastem umowę na promocję Olsztyna w I lidze oraz w rozgrywkach młodzieżowych. Do końca czerwca na konto klubu trafi 200 tys. złotych w dwóch ratach – 100 tys. już teraz i drugie tyle na koniec sezonu.

Po 26 kolejkach Stomil jest na 6. miejscu w I lidze.