Policjanci wyjaśniali okoliczności pobicia trzech mieszkańców Grunwaldu. Z informacji, które dotarły do funkcjonariuszy wynikało, że czterech mężczyzn przyszło do mieszkania poszkodowanego, pobili go, jego brata oraz interweniującego sąsiada. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch podejrzanych, dwaj kolejni sami zgłosili się do komendy. Cała czwórka usłyszała zarzuty pobicia, do których się przyznali.

Policjanci z Posterunku Policji w Stębarku otrzymali informację, że w miejscowości Grunwald doszło do pobicia. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że czterech mężczyzn przyjechało tam samochodem i wypytywali przypadkowe osoby o jednego z mieszkańców. Kiedy uzyskali interesujące ich informacje, wsiedli do samochodu i pojechali do pokrzywdzonego. Następnie zabrali ze sobą pałki i poszli pod uzyskany wcześniej adres. Tam pobili go, jego brata oraz sąsiada, który ruszył im z pomocą. Po wszystkim odjechali. Policjanci pracujący nad ustaleniem okoliczności tego pobicia zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 27 i 29 lat, których podejrzewali o udział w tym zdarzeniu. Niedługo później dwaj pozostali mężczyźni sami zgłosili się na komendę Policji. Z wyjaśnień mężczyzn wynika, że do pobicia doszło na tle nieporozumień dotyczących rozliczeń finansowych pomiędzy pokrzywdzonym a znajomym mężczyzn.

Teraz cała czwórka ze swojego postępowania wytłumaczy się teraz przed sądem. Może im grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.