Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie uratował życie mężczyźnie, który stracił przytomność podczas niedzielnej mszy. Z uwagi na to, że starszy mężczyzna przestał oddychać funkcjonariusz natychmiast przystąpił do resuscytacji, a następnie wezwał pogotowie.

Ten funkcjonariusz na co dzień pracuje w Wydziale Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w Zespole ds. poszukiwań i identyfikacji osób. To on m.in. zajmuje się poszukiwaniami osób zaginionych, sprawców, za którymi wydane są listy gończe i europejskie nakazy aresztowania. Niejednokrotnie podczas swojej służby ratował ludzkie życie. Często niedoszłych samobójców, których znajdował w ostatniej chwili i ściągał ich z okna, czy też zdejmował im pętlę z szyi.

Tym razem pomógł mężczyźnie, który podczas Mszy Świętej stracił przytomność i osunął się z ławki na podłogę. Funkcjonariusz natychmiast rzucił się do pomocy. Sprawdził, że mężczyzna nie oddycha i przystąpił do resuscytacji. Wykonując masaż serca przywrócił 76-latkowi oddech, a następnie wezwał na miejsce pogotowie. Przytomny mężczyzna został zabrany do szpitala wojewódzkiego w Olsztynie.