Tylko wczoraj udaremniono przemyt o wartości 37 000 zł

  0

  www.rabatol.pl  Minionej doby (14.04) funkcjonariusze W-MOSG udaremnili przemyt nielegalnych papierosów i suszu tytoniowego. Wartość zatrzymanych towarów akcyzowych wyniosła blisko 37 000 zł.

  Najwięcej papierosów bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy ujawnili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach. Podróżni nielegalne papierosy pochowali w różnych miejscach swoich pojazdów, m. in. nadkolach, w desce rozdzielczej, w drzwiach, w dachu, pod akumulatorem, w klapie bagażnika a nawet w foteliku dziecięcym. Wartość znalezionych wyrobów akcyzowych to ponad 23 000 zł.

  Pozostałe wyroby tytoniowe o wartości 5 000 zł ujawniono podczas kontroli w drogowych przejściach granicznych.

  Natomiast funkcjonariusze z Olsztyna zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Citroen Xantia, którym kierowała 50-letnia mieszkanka Szczytna. W trakcie kontroli ujawniono 20 woreczków suszu tytoniowego o łącznej wadze 20,4 kg. Wartość zdeponowanego towaru szacuje się na ponad 9 000 zł.

  Niektóre z działań prowadzone były wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej i miały na celu zwalczanie nielegalnego przemytu.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  wpDiscuz