Każdy kierowca powinien parkować samochód w miejscu nie zabronionym i tak aby nie utrudniało ruchu lub nie będzie w inny sposób zagrażało bezpieczeństwu. W innym przypadku auto może zostać odholowane na parking depozytowy. Przekonał się o tym mieszkaniec Olsztyna. Mężczyzna, nie dość, że za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem, to musiał się liczyć kosztami związanymi z usunięciem pojazdu z parkingu depozytowego.

Wczoraj ok godziny 8.30 policjanci zostali wezwani na interwencję na ul. Żołnierską. Z informacji zgłaszającego wynikało, że na zapleczu budynku zaparkowane auto utrudniało ruch. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Osobowa skoda zaparkowana była w strefie zamieszkania, w miejscu zabronionym i jednocześnie utrudniała ruch.

Z uwagi na to, iż na miejscu nie było właściciela pojazdu funkcjonariusze wezwali holownik z Olsztyńskiego Zakładu Komunalnego, który zabrał skodę na parking depozytowy. Kilka godzin później kierowca auta zgłosił się na Policję. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.