Rusza kampania promocyjna naszego miasta na Śląsku. Od połowy kwietnia mieszkańcy tego regionu Polski będą mogli dowiedzieć się o walorach stolicy Warmii i Mazur.

Na antenie Telewizji Silesia wyemitowanych zostanie 100 spotów reklamujących walory Olsztyna oraz 200 tzw. wskazań sponsorskich. Uzupełnieniem będą reklamy w przestrzeni publicznej oraz kampania prasowa.

– Marki visit.olsztyn.eu oraz „Nocujesz-Zyskujesz” to w tej chwili najmocniej przez nas wspierane działania – mówi dyrektor ratuszowego Biura Promocji, Krzysztof Otoliński. – Portal visit.olsztyn.eu to dedykowane turystom kompendium wiedzy na temat Olsztyna obejmujące atrakcje turystyczne, zabytki, kalendarz imprez, przewodniki, trasy, opcje spędzania aktywnego wypoczynku. Natomiast akcja „Nocujesz-Zyskujesz” to oferta dla tych, którzy zatrzymają się  w naszym mieście na dłużej. Wystarczy zanocować w jednym z hoteli biorących udział w akcji, aby dostać szereg zniżek.

Finałem kampanii będzie udział Olsztyna w chorzowskich Targach Turystyki Weekendowej „Atrakcje Regionów”, które odbędą się między 13 a 15 maja. Przedstawimy propozycję dla tych, którzy z różnych względów odkładają wakacyjne wyjazdy zagraniczne, zmieniając plany na urlop w Polsce, jak i dla tych, którzy chcieliby spędzić w Olsztynie tylko kilka dni.

Impreza odbywa się w Parku Śląskim, na pograniczu Chorzowa, Katowic i Siemianowic Śląskich. Dzięki temu z ofertą może zapoznać się liczna grupa mieszkańców tej części Polski.