Niepokoisz się, że Twoje dziecko zachowuje się inaczej niż inne? Podejrzewasz, że może mieć autyzm albo inne zaburzenie rozwoju? Przyjdź w sobotę 16. 04 na bezpłatne konsultacje do Zespołu Placówek Edukacyjnych – ul. Turowskiego 1, Olsztyn. Tutaj dowiesz się więcej i uzyskasz kompleksową pomoc od specjalistów.

Dzień darmowych porad specjalistycznych w godz. 8 – 15 organizuje współpracujące z ZPE Stowarzyszenie Wyjątkowe Serce. Żeby przyjść, wystarczy wcześniej zadzwonić pod numer 89 538 92 61 i umówić się na godzinę. – Błękitną Sobotę nieprzypadkowo organizujemy właśnie w kwietniu, Światowym Miesiącu Wiedzy o Autyzmie. Nieprzypadkowa jest też nazwa, bo kolor niebieski jest międzynarodowym symbolem autyzmu – mówi Wanda Agnieszka Jabłońska, przewodnicząca Stowarzyszenia Wyjątkowe Serce i dyrektor ZPE. – To doskonała okazja, by podnieść świadomość społeczną o tej niepełnosprawności, pomóc rodzinom dotkniętym problemem w jak najwcześniejszym uzyskaniu diagnozy i rozpoczęciu terapii u dziecka, co znacznie zwiększa szanse na jego dobre funkcjonowanie w przyszłości.

Podczas Błękitnej Soboty będzie można skorzystać z szerokiej gamy porad. – Psychologicznych, logopedycznych, z zakresu integracji sensorycznej i rehabilitacji ruchowej – wyliczają Julita Mikołajska i Iwona Olszewska, koordynatorki inicjatywy. – Będą również porady formalno – prawne i z alternatywnych metod komunikacji dla dzieci z zaburzeniami mowy. Zapraszamy wszystkich chętnych bez względu na wiek czy zaburzenia dziecka. Niewykluczone, że od Błękitnej Soboty rozpocznie się regularna, bardzo potrzebna terapia czy rehabilitacja.