Blisko 250 g amfetaminy zabezpieczyli kryminalni w jednym z mieszkań na terenie Olecka. Narkotyki znajdowały się w lodówce. W sprawie zatrzymano 4 osoby. Wobec 2 osób prokurator zastosował policyjny dozór.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego oleckiej komendy uzyskali informacje, że w jednym z mieszkań na terenie miasta, mogą znajdować się narkotyki.

W miniony czwartek podczas przeszukania wskazanego mieszkania, policjanci w lodówce, w plastikowym pojemniku na jedzenie oraz w torebce foliowej ujawnili narkotyki. Łącznie kryminalni zabezpieczyli blisko 250 g amfetaminy o czarnorynkowej wartości 10 tysięcy złotych. W tej sprawie policjanci zatrzymali cztery osoby.

Jedna z zatrzymanych osób usłyszała zarzut posiadania mniejszej ilości narkotyków, za co przewidziana jest kara 3 lat pozbawienia wolności. Drugi z zatrzymanych usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co przewidziana jest kara 10 lat pozbawienia wolności. Wobec 2 osób prokurator zastosował policyjny dozór, natomiast dwie pozostały osoby po przesłuchaniu zwolniono.