Szczytno, Giżycko i Kętrzyn – to miasta, które jako pierwsze w naszym województwie wprowadziły Kartę Seniora. Do projektu zgłosiły się Dobre Miasto i Stawiguda, inicjatywa rozwija się w Olsztynie. – Proszę o kontakt wszystkie instytucje, które są zainteresowane inicjatywą – mówi poseł Urszula Pasławska.

Karta Seniora z wyglądu przypomina dowód osobisty. Przysługuje każdemu mieszkańcowi, który ukończył 60 lat i uprawnia do zniżek w wysokości 5- 30 proc. w sklepach, restauracjach, przychodniach, zakładach usługowych. Jej posiadacze mogą taniej kupić np. aparat słuchowy, pójść do fryzjera, wymienić okna w domu na dźwiękoszczelne. Oczywiście pod warunkiem, że do projektu zgłoszą się przedsiębiorcy z ofertą zniżek. –  Z praktyki wynika jednak, że wciąż przybywa firm otwartych na potrzeby ludzi starszych. Czemu już trudno się dziwić, bo ludzie powyżej 65 roku stanowią obecnie ponad 15 proc. Polaków. Za 15 lat w tym wieku będzie co piąty mieszkaniec naszego kraju – mówi Urszula Pasławska.

Posłanka zapewnia, że służy pomocą w realizacji projektu. Czyli w ustaleniu regulaminu, harmonogramu działań, wzoru deklaracji i karty, wsparciem w przekonywaniu seniorów i przedsiębiorców. – Wystarczy skontaktować się z moim biurem poselskim – Aleja Niepodległości 4a, 11-300 Biskupiec, telefon 662 457 578 – dodaje Urszula Pasławska. – Zachęcam seniorów, przedsiębiorców i samorządy do udziału w tym szczytnym projekcie.