Olsztyńscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na trasie Barcikowo- Spręcowo. Bezpośrednio przed jadącego opla wyskoczył łoś. Zderzenie było tak silne, że zwierzę zginęło na miejscu a kierowca trafił do szpitala.

Wczoraj (07.04) kilka minut po godzinie 20 na dk 51 na terenie gminy Dobre Miasto, na jezdnię, bezpośrednio przed nadjeżdżającego opla wbiegł łoś. Zwierzę uderzyło w auto, odbiło się od niego i wpadło pod koła jadącego przeciwległym pasem ruchu suzuki.

Kierowca opla z ogólnymi potłuczeniami trafił do szpitala. Oprócz niego samochodem jechało dwóch mężczyzn, na szczęście nie odnieśli żadnych obrażeń. Kierowca suzuki również nie został ranny. Zderzenie było tak silne, że zwierzę zginęło na miejscu a auta zostały poważnie uszkodzone.

Policjanci apelują, aby kierowcy zachowali szczególną ostrożność na drogach biegnących przez tereny leśne, szczególnie w miejscach oznaczonych znakiem drogowym „Dzikie zwierzęta”. Zderzenie pojazdu ze zwierzyną może być tragiczne w skutkach zarówno dla niej jak i dla podróżujących samochodem.