Jeszcze niedawno z niepewnością i z ograniczonym zaufaniem podchodziliśmy do mniejszych przewoźników. Jednak z czasem, gdy giganci zaczęli zawodzić, na rynku pojawiła się nisza, którą szybko wypełniono. Niestety nie w tym rzecz, by wypełnić ją byle jak. Rzecz w tym, by wypełnić ją z klasą.

No właśnie. „Przewoźników” znajdziemy na każdym kroku. Niektórzy oferują niewiarygodnie niskie ceny i szybki przejazd, jednak wielu z tych, którzy z takich usług skorzystali, jechali z duszą na ramieniu. Rozklekotane auta, upchnięte byle jak, zazwyczaj pod nogami podróżnych bagaże i nieziemska temperatura w środku, skutecznie zniechęciły podróżnych do skorzystania kolejny raz z wątpliwej jakości usługi. Nic dziwnego, tym bardziej, jeśli jedziemy w długą podróż, a taką niewątpliwie jest trasa z Polski do Niemiec i Holandii.

Właśnie na takiej trasie firma Tomiline uruchomiła połączenia w obie strony. Tomiline to licencjonowany przewoźnik z powodzeniem sprawdzający się na trasach dłuższych. Słynie on z elastycznego grafiku dostosowanego do potrzeb podróżnych, wygodnej i komfortowej floty i kierowców zapewniających bezpieczną podróż w wyjątkowej atmosferze.

Bezpieczeństwo

Co składa się na bezpieczeństwo podróżnych? Wspomniani kierowcy, którzy nigdy nie jeżdżą w pojedynkę i respektują przepisy nakazujące odpoczynek. Dzięki temu czas podróży realnie się skraca, gdyż kiedy jeden z kierowców odpoczywa, drugi bezpiecznie prowadzi pojazd. Oprócz przestrzegania norm, kierowcy Tomiline regularnie odbywają szkolenia zawodowe, które pozwalają im przygotować się do, czasem trudnych i nieoczekiwanych sytuacji. Jednak nie tylko kierowcy i ich doświadczenie przekładają się na bezpieczeństwo podróżnych. Również regularne przeglądy techniczne floty temu sprzyjają. Auta Tomiline przechodzą badania techniczne przed każdą podróżą, dlatego też w historii firmy nie miał miejsca żaden poważny incydent, który mógłby zagrozić pasażerom.

Wygoda

By z zadowoleniem dojechać do celu, bezpieczeństwo jest kwestią priorytetową. Jednak i wygoda nie jest bez znaczenia. Dlatego firma Tomiline zainwestowała w wyjątkowo komfortowe busy marki Renault Master. Są one wyposażone w wygodne, regulowane fotele, które ułatwiają klientom firmy podróż. Duża przestrzeń dla pasażerów pozwala wygodnie spędzić godziny wewnątrz pojazdu, a specjalna powierzchnia przeznaczona do przewozu bagażu eliminuje niewygodę z nim związaną. Również o temperaturę w środku podróżni nie muszą się martwić. Auta są ogrzewane i klimatyzowane, dzięki czemu ani upalne lato, ani mroźna zima nie są straszne.

Wygoda to nie tylko ułatwienie podróżowania. To również sam proces rezerwacji, który nigdzie nie jest tak prosty. Ponieważ busy kursują codziennie, wystarczy na stronie internetowej www.tomiline.pl wypełnić formularz rezerwacyjny bądź zadzwonić pod wskazany numer. Można też miejsce zarezerwować SMS-em wysyłając swoje imię, nazwisko, datę planowanej podróży oraz miejsce, z którego chcemy wyjechać i do którego chcemy dotrzeć. Takie dane pozwolą kierowcom odebrać pasażera spod drzwi i dowieźć pod drzwi. Eliminuje to dodatkowe koszty związane z uzupełnieniem podróży o środki komunikacji z dworca i na dworzec. W efekcie podróż jest krótsza i tańsza niż tradycyjnymi liniami autobusowymi.

Rozrywka

Podróże międzynarodowe trwają długo. I tego nie da się zmienić, jednak można je uatrakcyjnić. W busach Tomiline do dyspozycji pasażerów oddane zostały odtwarzacze DVD oraz sieć Wi-Fi. Można też zrelaksować się przy dźwiękach muzyki płynących z radia.

Jak widać, mniejsi przewoźnicy mają więcej do zaproponowania. Być może stoi za tym walka o klienta, jednak po skorzystaniu z ich usług można dojść do wniosku, że nie jest to walka. Jedynie szacunek.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Piotr

Ta i inne firmy to cudaki. Dwóch kierowcow drugi odpoczywa spi na siedząco połamany dojezdza do Holandii i od razu powrot. Zadnych szkolen nie maja badan lekarskich nic a czasem to zwykle małolaty z lapanki. Korzystalem kilka razy i widziałem jak zasypiają. Podroz do holandi meczaca daleko. Dlatego teraz latam samolotem raz to szybciej a koszta takie same.

Łukasz U

Bezpieczeństwo :
– zawsze jedzie 2 kierowców
– Kierowcy nie sa z łapanki (przeważnie jeździli na kurnikach
– odpoczynek Wyjazd we wtorek powrót w czwartek (noc przespana w hotelu )
– jak każdy szanujący się przewoźnik zatrudnia kierowcę na umowę oraz kieruje na badania lekarskie i psychotesty
Pozdrawiam Łukasz

Wieslaw

Święta racja Mireczku

Mirosław

Wygoda ok. A teraz bezpieczeństwo…
1. Ilu kierowców jedzie?
2. Jakie ma(ją?) doświadczenie?
3. Jak długi ma(ją?) odpoczynek po przybyciu do Holandii, Belgii, Niemiec?
4. Czy posiada(ją?) badania jak zawodowi kierowcy autobusowi ( psychotesty, okulista, laryngolog, neurolog, lekarz medycyny pracy, kursy kwalifikacyjne na przewóz osób obowiązek taki mają również taksówkarze)

wpDiscuz