Zarzut kradzieży rozbójniczej usłyszy 23-letni mieszkaniec Gietrzwałdu, który ukradł z Domu Pielgrzyma kasę fiskalną z pieniędzmi a uciekając popchnął i przewrócił kobietę, która próbowała go powstrzymać. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet 10 lat więzienia.

W poniedziałek (04.04) w godzinach popołudniowych, policjanci z Posterunku Policji w Gietrzwałdzie zostali wezwani do Domu Pielgrzyma, gdzie doszło do kradzieży rozbójniczej.

Według zgłaszającej, młody mężczyzna, prawdopodobnie mieszkaniec Gietrzwałdu, ukradł kasę fiskalną z pieniędzmi w kwocie 300 zł. Przyłapany na gorącym uczynku odepchnął i przewrócił kobietę a następnie uciekł.

Zgłaszająca opisała funkcjonariuszom wygląd złodzieja oraz wskazała w którym kierunku się oddalił. Na podstawie uzyskanych informacji policjanci mieli już podejrzenia, co do tego, kto może być sprawcą. Pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzny, który według nich mógł dokonać kradzieży. Zgłaszająca rozpoznała mężczyznę. W mieszkaniu sprawcy policjanci dokonali przeszukania, jednak nie odnaleźli kasy ani pieniędzy. 23-letni Łukasz K. został zatrzymany. W chwili zatrzymania był pijany. Ukradł, bo potrzebował pieniędzy na alkohol.

Dziś, po wytrzeźwieniu, mieszkaniec Gietrzwałdu usłyszy zarzut kradzieży rozbójniczej. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet 10 lat więzienia.