Mieszkaniec gminy Banie Mazurskie zobowiązał się, że zaopiekuje się psem. Zamiast tego pozostawił zwierzę przywiązane do barierki mostu licząc, że ktoś się nim zainteresuje. Gdy to nie przyniosło skutku, powiadomił policjantów, którym próbował wmówić, że pies został porzucony, a on go znalazł.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godz. 15:30. Wtedy to 29-letni Marcin K. powiadomił gołdapskich policjantów, że znalazł bezdomnego pieska przywiązanego do barierki mostu przy drodze, prowadzącej do miejscowości Rapa (gm. Banie Mazurskie).

Policjanci sprawdzili okoliczności tego zdarzenia i przepytali pobliskich mieszkańców na temat pochodzenia czworonoga. W trakcie wyjaśnień szybko okazało się, że pies wcale nie jest bezdomny, tylko należy do mieszkanki gminy Banie Mazurskie, która ze względu na stan zdrowia nie była w stanie się nim już zajmować.

29-latek zobowiązał się zaopiekować pieskiem i znaleźć mu nowego właściciela, za co w ramach podziękowań otrzymał pieniądze.

Mężczyzna jednak zamiast znaleźć zwierzęciu nowy dom, kupił alkohol, upił się, a psa przywiązał do barierki mostu. Później powiadomił policjantów, że znalazł najprawdopodobniej porzuconego pieska i nie wie co z nim zrobić.

Ostatecznie zwierzę zostało zabrane przez weterynarza.

29-latek za swoje zachowanie i porzucenie zwierzęcia odpowie na podstawie przepisów ustawy o ochronie zwierząt.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Paulina

Debil

Małgorzata

Proponuje mniej kar za znecanie sie nad zwierzetami… Moze w ogole przywiazywac psy w sadach… W sumie nic za to nie grozi… Takie tam- wzawiasach z szybkim zatarciem!!!!!!

Beata-Baska

Skurwiel. …………….

Jerzy

A może 29-latka za jaja do takiej barierki w ramach rozliczeń i wyrównania krzywd???

Łukasz

Te ścierwo co to zrobiło nie powinno być przywiązane do tej barierki. Powinno na niej wisieć.

Magdalena

Karma wraca. Kiedyś on sam będzie potrzebował pomocy.

Patryk

Kretyn…

Radek

Jego bym chętnie tam przywiązał. 🙂

wpDiscuz