Zabrał auto bez wiedzy ojca i spowodował wypadek, w którym zginął 17-letni kolega

  1

  www.rabatol.pl  Do sądu rodzinnego i nieletnich trafi sprawa 14-latka. Młody mieszkaniec gminy Lubawa wykorzystując nieobecność rodziców wziął kluczyki od samochodu ojca i wybrał się z kolegą na przejażdżkę, która zakończyła się tragicznie. 17-letni pasażer zginął na miejscu.

  Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na jednej z dróg w gminie Lubawa. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze, gdzie zastali rozbitego volkswagena, obok którego leżał młody chłopak, a dwie osoby udzielały mu pomocy. Policjanci przystąpili do reanimacji 17-latka, na miejsce przybyła także karetka pogotowia.

  Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 14-letni mieszkaniec gminy Lubawa bez wiedzy ojca zabrał kluczyki od vw i wybrał się na przejażdżkę ze swoim kolegą. W pewnym momencie na prostym odcinku drogi gruntowej nie dostosował prędkości do warunków drogowych. W konsekwencji stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do jego wywrócenia. W wyniku odniesionych obrażeń 17-letni pasażer poniósł śmierć na miejscu.

  Natomiast młody kierowca został przetransportowany do szpitala w Iławie – nie odniósł żadnych obrażeń.

  Policjanci z Komisariatu Policji w Lubawie oraz iławskiego ruchu drogowego wspólnie z prokuratorem prowadzili czynności na miejscu tego tragicznego zdarzenia.

  W najbliższym czasie młody mieszkaniec gminy Lubawa ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem rodzinnym i nieletnich

   

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
  qwerty

  Smutne, że nikt nie dopilnował małolata. Brawurowa jazda najczęściej powoduje tragiczne skutki. Niech młody spoczywa w pokoju…

  wpDiscuz