Policjanci z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście po kilkudziesięciu minutach znaleźli 19-latkę, która zgubiła się w lesie. Dziewczyna wyszła z psem na spacer i nie mogła znaleźć drogi powrotnej do domu. Dopiero nadawane przez funkcjonariuszy sygnały świetlne i dźwiękowe doprowadziły ją do radiowozu.

Około godziny 21.00 na numer alarmowy policji zadzwoniła 19-latka z prośbą o pomoc. Dziewczyna wyszła z domu o godzinie 18.00 i poszła z psem na spacer do lasu. Po pewnym czasie zorientowała się, że nie wie jak wrócić do domu. Dobrze że miała przy sobie telefon komórkowy, którym wykręciła numer 997. W słuchawce odezwał się oficer dyżurny z komisariatu w Dobrym Mieście. Policjant natychmiast wysłał do lasu patrol policji cały czas będąc w kontakcie z 19-latką. Oficer dyżurny przekazał dziewczynie że ma kierować się w stronę sygnałów świetlnych i dźwiękowych, które będą nadawać policjanci. Po kilkudziesięciu minutach dziewczyna została odnaleziona cała i zdrowa. Patrol odwiózł ją do domu.

Policjanci przypominają, aby zawsze zabierać ze sobą do lasu telefon, który w takich jak ta sytuacjach może uratować nam zdrowie, a nawet życie.