Gminny Ośrodek Kultury zorganizował 11 marca obchody Dnia Sołtysa.

Spotkanie z sołtysami rozpoczęło się o godz. 18. Na początek zaplanowano występ artystyczny, podczas którego członkinie Studia Animacji Ruchowej „Rytm”, w ramach programu „ORIENTacja Flamenco”, zaprezentowały zebranym gościom trzy rodzaje tańca: flamenco, taniec brzucha i burleskę. Występ spotkał się z ogromnym aplauzem publiczności.
W kolejnej części spotkania głos zabrał Rafał Wilczek, sekretarz Gminy Purda, który opowiedział o ważnej roli sołtysów oraz trudach ich codziennej pracy. Przedstawił również projekt „Kulinarne Dziedzictwo Pogranicza Warmii i Mazur”, który będzie realizowany na terenie gminy Purda w sezonie wiosenno-letnim, zapraszając przy okazji sołtysów do współpracy. Swoje przemówienie zakończył specjalnie przygotowanym na tę okazję dowcipem o sołtysie.
W kolejnej części spotkania wszyscy sołtysi otrzymali pamiątkowe dyplomy uznania. Wręczono także statuetkę „Sołtysa Roku 2016”, którą otrzymała sołtys Purdy Agnieszka Kincel za zwycięstwo w konkursie internetowym na najpopularniejszego sołtysa w gminie. Po pamiątkowych zdjęciach głos zabrała Bożena Ślubowska, która przeczytała życzenia od marszałka woj. warmińsko-mazurskiego. Na zakończenie tej części swoimi doświadczeniami podzieliła się Agnieszka Panfil-Korzeniewska, sołtys pierwszej kadencji z Ostrzeszewa. Głos zabrała także jedna z najbardziej doświadczonych sołtysów – Genowefa Brach – która w imieniu wszystkich gości podziękowała organizatorom za wspaniałą uroczystość.
Po części oficjalnej tancerki wystąpiły z drugą częścią występu artystycznego oraz zaproszono wszystkich zebranych gości na kawę i słodki poczęstunek.