Szedł na „czołówkę” z radiowozem

  9

  www.rabatol.pl  Wyprzedzał na łuku drogi zmuszając inny pojazd do nagłego hamowania i ucieczki na pobocze. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci zatrzymali 29-letniemu kierowcy skody prawo jazdy i skierowali wobec niego wniosek do sądu o ukaranie.

  Wczoraj około godziny 12.00 na wysokości miejscowości Spręcowo kierujący skodą octawią wyprzedził inny samochód. Kierowca zrobił to w miejscu niedozwolonym, na łuku drogi przy podwójnej linii ciągłej. Ponadto zmusił funkcjonariuszy do gwałtownego hamowania i ucieczki na pobocze w celu uniknięcia z nim zderzenia.

  Wykroczenie zarejestrowała kamera zamontowana w radiowozie. Kierowca swoim zachowaniem spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym za co zatrzymane mu zostało prawo jazdy. W trakcie kontroli pozostałych dokumentów, okazało się, że mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego jeździł samochodem bez aktualnych badań technicznych. Za popełnienie szeregu wykroczeń policjanci sporządzili wobec 29-latka wniosek do sądu o ukaranie.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany

  Częsty widok na szesnastce… Mandat się należy..

  odpowiadajacy

  ale, że policyjny radiowóz dwa auta wyprzedziły na ciągłej to już nie piszą….

  xyzzz

  Jakbyś oglądał z uwagą, zauważyłbyś, że radiowóz zwolnił na pasie awaryjnym, żeby potem zawrócić.

  odpowiadajacy

  no tak, tylko że na zakręcie, na ciągłej, pomiędzy osłonami dźwiękochłonnymi wykonywać manewr zawracania… Zaraz napiszecie, bo uprzywilejowany na sygnale, itd., ale auto jadące ok 100km/h z przeciwka miało by zdziwienie i nie wiem kto w tym momencie spowodował większe zagrożenie. Poza tym i co z tego, że się zatrzymał, a raczej zwolnił, skoro zaczął zawracać musiał mieć włączony sygnał więc ci za nim popełnili też wykroczenie wyprzedzając. A tak już na poważnie policja czasem przesadza i za każdą cenę próbuje być stróżem prawa.

  A nikt nie zauważył że przekroczyli predkosc

  odpowiadajacy

  nie przekroczyli bo ograniczenie obowiązuje do skrzyżowania, trzeba trochę odświeżyć kodeks ruchu

  Avs

  Zmieścił się na spokojnie ;p

  Zgadzam się z Michał Porycki. Jakie gwałtowne hamowanie? Ślepi nie byli, widzieli go z daleka. Droga szeroka, w czym problem?

  Opis całkowicie przesadzony

  wpDiscuz