Wyprzedzał na łuku drogi zmuszając inny pojazd do nagłego hamowania i ucieczki na pobocze. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci zatrzymali 29-letniemu kierowcy skody prawo jazdy i skierowali wobec niego wniosek do sądu o ukaranie.

Wczoraj około godziny 12.00 na wysokości miejscowości Spręcowo kierujący skodą octawią wyprzedził inny samochód. Kierowca zrobił to w miejscu niedozwolonym, na łuku drogi przy podwójnej linii ciągłej. Ponadto zmusił funkcjonariuszy do gwałtownego hamowania i ucieczki na pobocze w celu uniknięcia z nim zderzenia.

Wykroczenie zarejestrowała kamera zamontowana w radiowozie. Kierowca swoim zachowaniem spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym za co zatrzymane mu zostało prawo jazdy. W trakcie kontroli pozostałych dokumentów, okazało się, że mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego jeździł samochodem bez aktualnych badań technicznych. Za popełnienie szeregu wykroczeń policjanci sporządzili wobec 29-latka wniosek do sądu o ukaranie.