Śmiertelne potrącenie rowerzysty

  4

  www.rabatol.pl  Policjanci oraz prokurator pracowali wczoraj na miejscu tragicznego zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem ciężarowym podczas manewru skręcania w posesję zderzył się z kierującą rowerem jadąca po chodniku w tym samym kierunku. 69-letnia rowerzystka zginęła na miejscu.

  Do wypadku doszło wczoraj około godziny 13.45 w Olsztynku na ul. Grunwaldzkiej. Wstępne ustalenia wskazują na to, że kierujący pojazdem ciężarowym podczas manewru skręcania w posesję zderzył się z kierującą rowerem jadąca w tym samym kierunku ruchu, w wyniku czego kobieta zginęła na miejscu. Kierowca ciężarówki w chwili zdarzenia był trzeźwy. Okoliczności oraz przyczyny wypadku są dokładnie wyjaśniane.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
  Kamilo30

  A od kiedy chodniki sa dla rowerzystow szkoda kobiety ale zeby poruszala sie jak nalezy droga nie byloby tragedi jesli nie ma wytyczonej drogi dla rowerow jezdzi sie droga chodniki sa dla pieszych

  sss

  Chodniki są jak najbardziej dla rowerzystów. Polskie prawo pozwala na jazdę rowerem po chodniku, kiedy szerokość chodnika wynosi przynajmniej 1,5m. Z resztą, chodnik jest o wiele bezpieczniejszy dla rowerzysty niż jezdnia.

  Rip. Mam nadzieje, ze ten kierowca nie bedzie niczym jezdzil do konca swojego zycia.

  Szkoda i ofiary i kierowcy. Aledawajmy rowerzystom więcej przywilejów. Nie wymagajmy zachowania szczególnej ostrożności. Wmawiajmy im, że to oni są królami dróg, że im się należy … itd. to takich wypadków będzie więcej. – Tak przy znaku pierwszeństwa przejazdu stał sobie krzyż. A znajomy instruktor nauki jazdy zawsze powtarzał, że pod tym krzyżem leżą ci, którzy bezgranicznie wierzyli, że mają tu pierwszeństwo przejazdu… Tak więc zamiast bezgranicznej wiary w bajki o pierwszeństwie, nadrzędności, prawach itd. zacznijmy może uczyć zachowań opartych na dbałości o własne bezpieczeństwo.I zamiast zabijać instynkt samozachowawczy przywilejami rozbudzajmy go wskazywaniem zagrożeń i sposobów na ich uniknięcie…

  wpDiscuz