Fałszował rachunki. Usłyszał 34 zarzuty

  0

  www.rabatol.pl  Policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie przedstawili 34 zarzuty 64-latkowi wystawiającemu fałszywe dokumenty. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna podrobił 37 rachunków za zakup odzieży i obuwia. Na ich podstawie jego klienci otrzymywali stypendia szkolne, czym narazili Urząd Miejski w Mrągowie na straty w wysokości blisko 25.000 złotych.

  W maju 2015 roku Urząd Miejski w Mrągowie złożył zawiadomienie o przestępstwie. Z jego treści wynikało, że osoby ubiegające się o stypendia szkolne przedłożyły prawdopodobnie sfałszowane rachunki.

  Jak ustalili funkcjonariusze, dokumenty te wystawione były przez fikcyjną firmę.

  W efekcie czego osoby te na ich podstawie, w nieuprawniony sposób uzyskały dofinansowanie w łącznej kwocie blisko 25.000 złotych na szkodę Urzędu Miejskiego w Mrągowie.

  W wyniku prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że fałszywe rachunki wystawiał 64-letni mieszkaniec Mrągowa.

  W okresie od października 2014 roku do maja 2015 roku mężczyzna wypisał 37 fałszywych dokumentów za zakup odzieży i obuwia. Te następnie były używane jako autentyczne, aby otrzymać stypendium szkolne.

  W efekcie prowadzonego postępowania mrągowscy funkcjonariusze przedstawili 64-letniemu mężczyźnie 34 zarzuty fałszowania dokumentów. Za przestępstwo to grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

  19 osobom, które korzystały z jego „usług” przedstawiono zarzuty oszustwa (czyli doprowadzenia w celu osiągnięcia korzyści majątkowej do niekorzystnego rozporządzenia mieniem) i używania fałszywego dokumentu. Kodeks Karny za przestępstwo oszustwa przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  wpDiscuz