Sportowy sukces wolontariuszki Szpitala Dziecięcego w Olsztynie

  0

  www.rabatol.pl  Wolontariuszka, angażująca się w akcje charytatywne na rzecz Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, 15-letnia Ola Romańczyk, uczennica Gimnazjum nr 4 w Olsztynie, zajęła 3. miejsce w XXXIX. Międzynarodowym Turnieju Szermierczym Challenge Wratislavia, który zakończył się w poniedziałek we Wrocławiu.

  Jest to największy turniej szermierczy dla dzieci i młodzieży na świecie. W tym roku startowało w nim ponad 2500 zawodników z 31 krajów z całego świata. Ola jako pierwsza zawodniczka z Warmii i Mazur w historii tego turnieju zdobyła medal w tych zawodach w kategorii 14-15 lat. Od 5 lat medalu w tym turnieju w tej kategorii wiekowej nie udało się zdobyć żadnej Polce.

  Ten sukces to nie tylko efekt pasji Oli i jej predyspozycji, ale również ciężkiej, systematycznej pracy. Ola trenuje po 3 razy w tygodniu w UKS Riposta pod okiem trenera Kazimierza Zaremby oraz współpracującego z nim Jakuba Poziemskiego. Pasjonuje ją również jazda konna. Sportowa pasja nie przeszkadza jej w osiąganiu bardzo dobrych ocen w szkole.

  Dziś gratulacje złożyła Oli dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Szpitala Dziecięcego w Olsztynie
  – Dlaczego tak mało dziewczyn interesuje się szermierką? – zapytała Olę dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek.
  – Bo to trudny sport, nie dla każdego – przyznała Ola.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  wpDiscuz