Kara do 12 lat pozbawienia wolności grozi 19-latkowi oraz jego 41-letniej matce. Kobieta umówiła się na spotkanie ze swoim znajomym, jednak ku zaskoczeniu mężczyzny przyszła w towarzystwie dwóch synów. W trakcie rozmowy 15-latek oraz jego 19-letni brat zaatakowali znajomego matki, a ona sama wyciągnęła z jego kieszeni 500 złotych. Jeszcze tego samego dnia sprawcy zostali zatrzymani.

W miniony poniedziałek do szczycieńskiej komendy zgłosił się 39-letni mężczyzna, który poinformował śledczych, że został napadnięty przez znanych mu mężczyzn i kobietę. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami poinformował, że dwa dni wcześniej umówił się na spotkanie w pobliżu domu ze swoją znajomą, która ku jego zaskoczeniu przyszła w towarzystwie dwóch synów. W trakcie krótkiej wymiany zdań 19-letni mężczyzna oraz jego 15-letni brat z nieustalonych przyczyn zaatakowali 39-latka. Mężczyźni zaczęli go bić i kopać, a gdy ten się przewrócił 41-letnia kobieta przeszukała mu kieszenie i zabrała około 500 złotych. Następnie spłoszeni przez sąsiada pokrzywdzonego, wsiedli do samochodu i odjechali.

Sprawcy rozboju jeszcze tego samego dnia zostali zatrzymani. 41-letnia kobieta oraz jej 19-letni syn noc spędzili w policyjnej celi. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Grożą im kary do 12 lat pozbawienia wolności. Natomiast o dalszym losie 15-latka zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.