Policjanci osadzili w policyjnym areszcie 57-letniego mężczyznę, który na ulicy Dworcowej wyrwał starszej kobiecie torebkę i próbował uciec. Sprawca został ujęty przez świadków tego zdarzenia, którzy po obezwładnieniu mężczyzny wezwali na miejsce patrol policji.

Kradzież miała miejsce w sobotę około godziny 11:45. Do idącej ulicą Dworcową starszej kobiety nagle podbiegł mężczyzna, który chwycił za jej torebkę i pociągnął tak, że 90-latka upadła na ziemię. Sprawca ze swoim łupem nie uciekł jednak zbyt daleko. Wzorowo zareagowali świadkowie tego zdarzenia, którzy ruszyli za nim w pościg. 57-latek został ujęty przez kilku przypadkowych mężczyzn, którzy jednocześnie na miejsce wezwali policyjny patrol.

Funkcjonariusze przewieźli zatrzymanego do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Tam został on poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Miał pół promila. Po wytrzeźwieniu sprawca kradzieży torebki usłyszy zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.