Policjanci zatrzymali 25-letniego ełczanina, który kamieniem zniszczył szybę w sklepie monopolowym. Mężczyzna w chwili zdarzenia był nietrzeźwy-miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut zniszczenia mienia, którego wartość została oszacowana na 1.000 złotych.

Policjanci przed 3:00 w nocy otrzymali zgłoszenie o hałasach dochodzących spod sklepu monopolowego w Ełku. Z informacji osoby zawiadamiającej wynikało, że jakiś mężczyzna rzuca kamieniami. Gdy policjanci pojechali na wskazane miejsce zauważyli zniszczoną szybę w sklepie. Chwilę później, niedaleko sklepu zatrzymali agresywnego mężczyznę, który dokonał tego zniszczenia. 25-latek był pijany, badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze ustalili, że kilkukrotnie uderzał on kamieniem w szybę witrynową powodując na niej wgniecenia i „pajączki”. Spadające fragmenty szkła uszkodziły także towar, który ułożony był w sklepie bezpośrednio za szybą.

Policjanci powiadomili właściciela sklepu o zdarzeniu i przyjęli zawiadomienie. Straty zostały oszacowane na 1.000 złotych. 25-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i nie potrafił wyjaśnić, dlaczego to zrobił. Winę zrzucał na silne działanie alkoholu. 25-letni ełczanin wcześniej był już karany za podobne przestępstwa, dlatego teraz odpowie w warunkach tzw. recydywy. Może mu grozić kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.