Policjanci ruchu drogowego pracowali wczoraj na miejscu kolizji drogowej. Potrącona na pasach została 57-letnia kobieta. Mężczyzna jadący hyundaiem, jak widać na załączonym nagraniu, widocznie zapomniał, że pieszy w tym przypadku ma pierwszeństwo.

Wczoraj około godziny 13:40 na skrzyżowaniu ulic Iwaszkiewicza z Tuwima doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierowca jadący hyundaiem podczas manewru skrętu w lewo w ul. Tuwima nie ustąpił pierwszeństwa osobie pieszej przechodzącej na zielonym świetle po pasach. Kobieta została zabrana do szpitala. Na szczęście jej obrażenia nie były poważne. W związku ze spowodowaniem kolizji drogowej, policjanci nałożyli na kierowcę mandat karny i punkty.

To już kolejne potrącenie osoby pieszej w tym miesiącu. Policjanci przypominają jak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności przy dojeżdżaniu do miejsc gdzie znajdują się przejścia dla pieszych. Są to przede wszystkim okolice skrzyżowań gdzie kierowcy często zapominają, że zielone światło pali się nie tylko dla nich. W tym czasie piesi i rowerzyści mają pierwszeństwo.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Złośnik

Debilne lampki co chwila zrobiły z Olsztyniaków bezmózgie zombie. Zielone jedź, czerwone stój. I najczęściej przy zielonym nie ma kolizji z innymi uczestnikami ruchu. To usypia czujność. W tym konkretnym przypadku pani kierująca Hjundajem chyba była ślepa jak kret i nie powinna mieć prawa jazdy.

Anonimowo

Hahahahahaha winicie pieszego a nie zauważyliście,że kierowcą był mężczyzna:)
Jak mógł potrącić pieszego?
Mężczyzna!!! Ideał kierowcy,nigdy się nie myli,nigdy nie popełnia błędu!!!
Nigdy!!!
Pewnie mniał włosy łonowe między zębami,sprawdzał Facebook albo malował usta bo teraz to nie wiadomo:)
Co?
Zdziwieni?
Kobieta-kierowca jest sprawcą wypadku to z życzeniami śmierci w jej stronę nie macie drodzy internauci problemu a tu raptem wina pieszego.

Boguś

I kobieta i kierowca ślepi jak kret :/

johny english

wina*

johny english

ta ewidentna wian pieszego nie spojrzała się za wysepką w prawo

gość
A może panie redaktorze kierowca nie zauważył od razu pieszej bo zasłonił mu ją znak w momencie skrętu? Na monitoringu wszystko pięknie widać jak się patrzy z boku ale nie oczami kierowcy. Proszę spojrzeć na nagranie jest jeden moment kiedy kobieta „ginie” za znakiem, jest to również moment w którym kierowca skręca i zazwyczaj wtedy sprawdza czy z lewej strony nie znajduje się jakiś pieszy a skoro go nie widział to jechał dalej. Nie znam zeznań kierowcy ani świadków ale wg mnie mogło to tak wyglądać. Nie musi to być od razu fakt że kierowca zapomniał ustąpić pierwszeństwa pieszemu bo… Czytaj więcej »
Maro

Czy ktoś musi zginać żeby w końcu ktoś zrobił porządek z tymi światłami na lewoskrętach ?!?!?!? dopiero co potrącili dziewczynę na Wyszyńskiego/Żołnierska!!!

Anna

Kolejne beznadziejnie zrobione światła. Samochody mają zielone (nie zieloną strzałkę tylko zielone światło) i nagle się okazuje, że piesi też mają zielone w tym samym czasie. Podziwiam geniusz zła osoby, która jest za to odpowiedzialna. -_-

Magdalena

Sprawa wcale nie jest oczywista nasze Sądy dają wiele do myślenia jeśli Pan kierujący pojazdem będzie miał dobrego adwokata okazać się może niewinny. Pani powinna zatrzymać się na wysepce po to ona jest rozejrzeć się a nie wchodzić pod nadjeżdżący pojazd takie rzeczy można usłyszeć w Sądach na szczęście prędkość była niewielka i kobiecie nic się nie stało

wpDiscuz