Dwaj bezdomni, starsi mężczyźni, zostali dotkliwie i bez powodu pobici prze młodych napastników. Sprawcy zaatakowali swoje ofiary w centrum miasta, jeszcze przed południem, nie zwracając uwagi na otaczających ich mieszkańców miasta. Dzięki prawidłowej reakcji i odpowiedzialnej reakcji świadków agresorzy zostali powstrzymani i jeden z nich czeka już w areszcie na proces.

W sobotę (12.3) około godz. 10:00 młodzi mężczyźni w centrum Bartoszyc ciężko pobili dwóch bezdomnych mężczyzn. Oprawcy zażądali od bezdomnych pieniędzy, a kiedy ci powiedzieli, że ich nie mają, dwaj mężczyźni zaczęli ich kopać po głowie i twarzy. Stan pobitych mężczyzn był na tyle poważny, że z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Jednemu z nich napastnicy zabrali paczkę z 8 papierosami – taki był łup, dla którego tak drastycznie potraktowali bezbronnych starszych ludzi.

Z uwagi na porę dnia, na miejscu tych wydarzeń było dużo osób – świadkowie nie pozostali obojętni i stanęli w obronie bitych bezbronnych ludzi.

Ktoś zadzwonił na policję, ktoś inny ruszył w pościg za sprawcami rozboju, którzy uciekając grozili mu i go znieważyli. Patrol policji bardzo szybko pojawił się na miejscu, mężczyzna który gonił sprawców, powiedział policjantom, że jakaś młoda dziewczyna wymieniła imię i nazwisko jednego ze sprawców, mówiąc, że to Emil B.

Chwilę później zatrzymano uciekającego 19-letniego mieszkańca Bartoszyc, znanego bartoszyckim policjantom z powodu licznie popełnianych wykroczeń i przestępstw.

Wczoraj Sąd zdecydował o 3 miesięcznym areszcie dla sprawcy. Emil B. poczeka w izolacji na proces. Za rozbój grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.