Bez powodu w centrum miasta ciężko pobili bezdomnych

  2
  Fot. KMP Olsztyn.

  www.rabatol.pl  Dwaj bezdomni, starsi mężczyźni, zostali dotkliwie i bez powodu pobici prze młodych napastników. Sprawcy zaatakowali swoje ofiary w centrum miasta, jeszcze przed południem, nie zwracając uwagi na otaczających ich mieszkańców miasta. Dzięki prawidłowej reakcji i odpowiedzialnej reakcji świadków agresorzy zostali powstrzymani i jeden z nich czeka już w areszcie na proces.

  W sobotę (12.3) około godz. 10:00 młodzi mężczyźni w centrum Bartoszyc ciężko pobili dwóch bezdomnych mężczyzn. Oprawcy zażądali od bezdomnych pieniędzy, a kiedy ci powiedzieli, że ich nie mają, dwaj mężczyźni zaczęli ich kopać po głowie i twarzy. Stan pobitych mężczyzn był na tyle poważny, że z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Jednemu z nich napastnicy zabrali paczkę z 8 papierosami – taki był łup, dla którego tak drastycznie potraktowali bezbronnych starszych ludzi.

  Z uwagi na porę dnia, na miejscu tych wydarzeń było dużo osób – świadkowie nie pozostali obojętni i stanęli w obronie bitych bezbronnych ludzi.

  Ktoś zadzwonił na policję, ktoś inny ruszył w pościg za sprawcami rozboju, którzy uciekając grozili mu i go znieważyli. Patrol policji bardzo szybko pojawił się na miejscu, mężczyzna który gonił sprawców, powiedział policjantom, że jakaś młoda dziewczyna wymieniła imię i nazwisko jednego ze sprawców, mówiąc, że to Emil B.

  Chwilę później zatrzymano uciekającego 19-letniego mieszkańca Bartoszyc, znanego bartoszyckim policjantom z powodu licznie popełnianych wykroczeń i przestępstw.

  Wczoraj Sąd zdecydował o 3 miesięcznym areszcie dla sprawcy. Emil B. poczeka w izolacji na proces. Za rozbój grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany

  młodociani nie mają na kim się wyrzyć to za bezdomnych się biorą …do poprawczaka jeden z drugim by poszedł to może by się nauczył szanować człowieka …brak słów na gówniarzy co ich siła rozpiera…

  Brak słów…

  wpDiscuz