Kolejna nagroda dla Olsztyna

  0
  Fot. Marcin Kierul/Urząd Miasta Olsztyna.

  www.rabatol.pl  Środowisko żeglarskie docenia inwestycje w olsztyńskie jeziora. Nasze miasto zostało uhonorowane podczas Targów Wiatr i Woda.

  To największa tego typu impreza w kraju, doceniana także na rynku europejskim. Przedstawiciele branż żeglarskiej i rekreacyjnej spotykają się od 1990 roku – najpierw w Zgierzu, a od kolejnej edycji w Warszawie.

  Co roku w imprezie bierze udział około 400 wystawców i 40 tys. zwiedzających. Przyznawanych jest szereg prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. Jacht Roku w Polsce, Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych, Polskiego Związku Żeglarskiego i PTTK.

  Jednym z laurów jest Nagroda Bezpiecznego Brzegu. Wyróżnienie za rok 2015 dla miast i gmin powędrowało m.in. do Olsztyna za inwestycje w infrastrukturę jezior i rzek.

  – To nagroda za doskonały przykład zagospodarowania brzegów jezior, przywrócenia rekreacji i turystyki wodnej oraz za doskonałą promocję, dzięki której obiekty te i Olsztyn są coraz bardziej znane w Polsce – informuje Krzysztof Otoliński z Biura Promocji Urzędu Miasta. – Jurorzy zaznaczyli, że nie wystarczy mieć na swoim terenie ciekawe atrakcje, trzeba je także dobrze zaprezentować i sprzedać turystom.

  Warto przypomnieć, że Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel zdobyło w Polsce szereg laurów, m.in. Top Inwestycje Komunalne. Brało też udział w międzynarodowym konkursie architektonicznym w Szanghaju.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  wpDiscuz