Autokar przejeżdża na czerwonym świetle

  21

  www.rabatol.pl  Niebezpieczną sytuację na ul. Lubelskiej w Olsztynie zarejestrował kierowca czekający na zielone światło. Autobus pasażerski złamał przepisy i przejechał na tzw. „czerwonym”.

  Skontaktowaliśmy się z firmą Sindbad, która szybko nam odpowiedziała na zadane pytania. Jak twierdzi wiceprezes autokar z nr bocznym 144 nie jest własnością firmy Sindbad i z pewnością nie był to ich kierowca. Pojazd ten należy do olsztyńskiego przewoźnika, który został już poinformowany o tej sprawie z jednoczesnym wnioskiem o ukaranie kierowcy.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
  użytkownik

  Jeżdżę tą trasą codziennie do pracy i 5 dni w tygodniu i średnio 2 razy/tydzień zdarzają się takie sytuacje jak ta opisana powyżej. 1 autobus to pikuś w stosunku do tego jak ja mając zielone widzę że przejeżdżają jeszcze 3 auta na „czerwonym”.

  Stary PKS-iarz

  Co miał hamowac gdy zapaliło sie zólte? Autobus wazy ponad 12t nie tak latwo wyhamowac, dlaczego nie ma na sygnalizatorach licznikow? A po za tym na nagraniu widac ze nikomu to przeszkodzilo nie bylo zadnego zxagrozenia w ruchu. A autor tego nagrania to pewnie jakas typowa zawalidroga.

  No dobra. I co? A MPK jak jezdza?

  a bo raz

  Jak by zaczął mocno hamować przy ok60km/h to większość pasażerów wyladowaliby na podłodze z powybijanymi zębami i polamanymi rękoma. Większość z pasażerów autokarow nie dali na padów bezpieczeństwa. Decyzja słuszna. Czas zamontować na zielonych semaforach zegary odliczania czasu. Zmiana zielonego na czerwone przez żółte jest bardzo szybka. Drogówka Olsztyńska powinna wnioskować o zmianę zasad odnośnie szybkości zmian swiadel

  Podejrzewam, że światło nie było czerwone, po prostu kierowca autobusu widział mocno zarumieniony zielony, który pozwolił mu wjechać na to skrzyżowanie 🙂

  Masakra :/

  za szybko przechodzi od zielonego do czerwonego duze pojazdy szczególnie te wiozące ludzi nie mogą gwałtownie hamować kierowca szybko ocenił że przejdzie bez problemu i dobrze ze sie udało.na zdjeciu to zaraz bandyta.

  to nie kierowca tylko superancka elegancka sygnalizacja Olsztynska na którą wszyscy klną

  O masakra, ewidentnie czerwone. Jakby widząc żółte zaczął hamować to by zdążył bezpiecznie stanąć. A on pewnie przyspieszyl jeszcze.

  wpDiscuz