Godną naśladowania postawą wykazał się 13-letni chłopiec, który pomimo tego, że został potrącony przez pijanego kierowcę nie pozwolił kontynuować jazdy nietrzeźwemu 39-latkowi. Marek M. mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie nie zachował należytej ostrożności podczas manewru wyprzedzania i uderzył w tył roweru, którym jechał 13-latek. Teraz mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem.

Wczoraj około godziny 16.30 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego miało dojść na trasie Szczecinak-Solanka w gminie Srokowo. Z relacji zgłaszającego 13-letniego chłopca wynikało, że gdy jechał rowerem został potrącony przez kierującego fiatem mężczyznę. Poinformował również, że kierowca samochodu jest na miejscu, gdyż go trzyma i nie pozwala mu dalej jechać. Na wskazaną trasę natychmiast pojechali funkcjonariusze, którzy ustalili, że jadący samochodem marki Fiat Uno, 39-latek nie zachował należytej ostrożności podczas manewru wyprzedzania i uderzył w tył roweru, którym jechał 13-latek.

Szybko również wyjaśnił się powód kolizji drogowej. Jak się okazało, 39-latek był zupełnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Chłopiec na szczęście nie doznał żadnych poważnych obrażeń, jedynie otarcia naskórka na łokciach i kolanach. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy oraz zabezpieczyli pojazd na parkingu strzeżonym.

Teraz 39-letni mieszkaniec gminy Srokowo za kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym w tym przypadku kolizji drogowej odpowie przed sądem.