Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Olsztynie przechwycili ponad 5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W stosunku do ich właściciela wszczęte zostało postępowanie karne. W przypadku, gdyby nielegalny towar trafił na rynek, straty Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 100.000 zł.

W miniony poniedziałek koło południa, policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Olsztynie pojechali do Barczewa, by potwierdzić uzyskaną przez nich informację. Według ustaleń jeden z mieszkańców posiadać miał duże ilości nielegalnego tytoniu. W trakcie przeszukania, w garażu 37-latka funkcjonariusze znaleźli ponad 5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

W stosunku do ich właściciela wszczęte zostało postępowanie karne. W przypadku, gdyby nielegalny towar trafił na rynek, straty Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 100.000 zł.

37-latek podczas przesłuchania przyznał się do posiadania i przewożenia papierosów bez polskich znaków akcyzy. Teraz za przestępstwa karno – skarbowe odpowie przed sądem.