Jeszcze w weekend żegnaliśmy zimę, a już czas witać wiosnę. Przynajmniej w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel, które żyje przez cały rok.

Gdy zmrozi i posypie śnieg, nad największym olsztyńskim akwenem można biegać na nartach, ślizgać się na łyżwach albo… grać w siatkówce w specjalnej hali. Jeśli pozwalają na to warunki, nie brakuje latających na bojerach.

Ale Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel można odwiedzać niezależnie od pogody. Infrastruktura jest tak przygotowana, by korzystać z niej przez cały rok. I choć w marcu – jak zapowiadają synoptycy – nie będzie aż tak dużo słońca, jak wielu by sobie życzyło, już można korzystać z wiosenno-letnio-jesiennego sprzętu.

Na olsztynian, a także osoby spoza naszego miasta, czekają trzy wypożyczalnie sprzętu, które są czynne między 8:00 a 20:00. W każdej z nich można wypożyczyć rowery turystyczne, nartorolki i kijki nordic walkingowe.

Dodatkowo przy ul. Jeziornej 8 są dostępne łyżworolki oraz zestawy gier w boule, krykieta, mini golf. Natomiast ul. Olimpijska 1 oferuje wyjątkową w skali kraju całoroczną hala do siatkówki plażowej, a także łyżworolki. Trzecia wypożyczalnia działa przy Sielskiej 38. Co ważne – sprzęt wypożyczony w jednym punkcie można oddać w drugim.

Szacujemy, że Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel w poprzednim roku odwiedziło ok. 1,1 mln osób.

ukiel cennik wypozyczalnia