Dla wielu młodszych wypełnienie deklaracji podatkowej to droga przez mękę. Starsi olsztynianie co środę pomagają w tym swoim rówieśnikom.

Z inicjatywą oryginalnych dyżurów wyszła Rada Olsztyńskich Seniorów. Jej przedstawiciele zaproponowali dyżury wolontariuszy, którzy pomogą rozliczyć się z fiskusem. Dotychczas z propozycji skorzystało około 20 osób.

– Doskonały pomysł – chwali pan Ryszard z Zatorza. – Zdecydowałem się tu przyjść przede wszystkim dlatego, żeby dobrze zostać rozliczonym. A drugi aspekt, to, co tu ukrywać, ekonomia. Bo z moich szacunków wynikało, że w tym roku mam dopłacić kilkadziesiąt złotych podatku. A jeszcze jakbym miał zapłacić biuru rachunkowemu, to kwota zrobiła się spora.

Wolontariuszki pomagają na miejscu wypełnić formularz, drukują kopię, którą podatnik tylko podpisuje i składa w Urzędzie Skarbowym. Dodatkowo przypominają o możliwości przekazania procenta podatku organizacjom pożytku publicznego.

Seniorzy mogą skorzystać z takiego wsparcia na I piętrze budynku Urzędu Miasta przy ul. Knosały 3 w każdą środę do 27 kwietnia. Dwugodzinne dyżury zaczynają się o 10:00.

W tym roku zeznania podatkowe należy złożyć do 2 maja.