W najbliższy weekend 11-13 marca 2016 roku PIT będzie można wysłać podczas robienia zakupów. Przez dwa dni eksperci Izby Skarbowej w Olsztynie będą czekać na podatników w Galerii Warmińskiej.

Trzecia edycja tegorocznej akcji „Szybki PIT w galerii handlowej” odbędzie się w dniach 11-13 marca (piątek – niedziela) w godzinach od 12.00 do 18.00 w Galerii Warmińskiej w Olsztynie.

Wypełnienie rocznego zeznania podatkowego nie należy do najprzyjemniejszych i najłatwiejszych obowiązków, dlatego często odkładamy jego realizację na ostatnią chwilę. W tej sytuacji doskonałym rozwiązaniem może okazać się wizyta w specjalnym punkcie konsultacyjnym. Eksperci z urzędów skarbowych udzielą szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego, pomogą wprowadzić PIT do systemu e-Deklaracje i sprawnie wysłać go przez internet do dowolnego urzędu skarbowego w Polsce.

Żeby skorzystać z pomocy pracowników urzędów skarbowych wystarczy zabrać ze sobą rozliczenie PIT-11, jakie otrzymujemy od pracodawców lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach w 2015 roku. Jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o zabraniu ze sobą potwierdzenia wydatków, które chcemy odliczyć. Bardzo ważne jest, by mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2014 rok) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2014 roku – informacje te będą potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje.

Klientom robiącym zakupy w Galerii Warmińskiej przypominamy, że na stoisku będzie istniała możliwość zarejestrowania paragonów, które wezmą udział w Narodowej Loterii Paragonowej. Każdego dnia akcji pierwsze pięć osób, które wyśle w naszym punkcie roczne zeznania podatkowe przez Internet, otrzyma zestaw upominkowy Narodowej Loterii Paragonowej. Zapraszamy!