W Dzień Kobiet do płci pięknej spływa moc życzeń, upominków, życzliwych gestów. Każda kobieta może poczuć się tego dnia wyjątkowo. Policjanci garnizonu warmińsko – mazurskiego apelują, by ten szacunek okazywany był każdego dnia i każdej kobiecie. Stąd pomysł na nakręcenie okazjonalnego spotu, który zatytułowany został: „Szanujcie Nas nie tylko od święta”.

Pomysłodawcami spotu są policjanci z Wydziału Prewencji KWP w Olsztynie, którzy zrealizowali go we współpracy ze studentami III roku Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie oraz właścicielami Restauracji „PROSTA” w Olsztynie.

Przesłanie spotu nawołuje do tego, by szanować kobiety nie tylko z okazji ich święta w dniu 8 marca, czy w Dniu Zakochanych – ale każdego dnia. Dane statystyczne wciąż pokazują, że to kobiety najczęściej są ofiarami przemocy, zarówno fizycznej, psychicznej, jak i seksualnej. Dane Światowej Organizacji Zdrowia donoszą, że na całym świecie ofiarami przemocy jest już ponad jedna trzecia kobiet.

W 2015 roku w województwie warmińsko – mazurskim wśród 8823 osób dotkniętych przemocą, 63 % stanowiły kobiety. I niestety – jak pokazują policyjne statystyki – ich oprawcami są najczęściej mężczyźni, którzy powinni otaczać swoje ukochane opieką i wsparciem, czyli mężowie i partnerzy, może również ci, którzy w Dzień Kobiet przychodzą z bukietem róż, by za chwilę wyładować swoją złość i frustrację.