Policjanci z Braniewa pracowali na miejscu pożaru w braniewskim browarze. Żadna z osób obecnych w pomieszczeniach nie odniosła obrażeń. Na miejscu akcji ratowniczej policjanci kierowali ruchem kołowym usprawniając przejazd służbom ratowniczym oraz czuwali nad bezpieczeństwem osób postronnych.

Dyżurny braniewskiej jednostki policji został poinformowany o pożarze w sobotę (05.03.2016) rano około godz. 7:30. Skierowany na miejsce policyjny patrol potwierdził, że do pożaru doszło w remontowanych halach magazynowych na terenie browaru. Pracujący w nich wykonawcy zostali ewakuowani, nikt nie odniósł obrażeń.

Od momentu podjęcia interwencji do zakończenia akcji gaśniczej straży pożarnej policjanci zabezpieczali drogę dojazdową do browaru usprawniając przejazd służbom ratunkowym oraz nie dopuszczali na miejsce osób postronnych. Inni kierujący kierowani byli na objazdy.
Po ugaszeniu pożaru na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze dochodzeniowo-śledczy, technik kryminalistyki wraz z prokuratorem i biegłym z zakresu pożarnictwa. Policjanci ustalili i przesłuchali świadków, zabezpieczyli materiał dowodowy.

Teraz będą wyjaśniać przyczyny zaistniałego pożaru.