Patrol olsztyńskiej drogówki zatrzymał do kontroli jadącego citroenem 40- letniego Rafała B. Mężczyzna jechał ze zbyt dużą prędkością w terenie zabudowanym. Za popełnione wykroczenie kierowca został ukarany mandatem oraz punktami karnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci zatrzymali również kierującemu prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

We wtorek (01.3) na ul. Sielskiej policjanci olsztyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej jadącego z dużą prędkością citroena. Kierujący pojazdem 40- letni mężczyzna, w terenie zabudowanym jechał z prędkością ponad 100 km/h. Za popełnione wykroczenie kierowca został ukarany mandatem oraz punktami karnymi.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci zatrzymali również kierującemu prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Tylko w tym roku, w Olsztynie, policjanci zatrzymali 15 praw jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym.

Policja przypomina, że od maja 2015 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące ruchu drogowego. Zgodnie z nimi, kierujący, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
rowery szybciej tam jeżdzą

jak tam mozna 50 km jechac ciot. na wylocie z olsztyna .

Anonimowo

niech progi zwealniające postawia anie na takiej prostej 50 k.. roweru tam szybciej jeżdzą za grzymow.

Adam

Dożywocie dla niego

slovian

Jakim terenie zabudowanym, pseudoredaktorzyna NA OBSZARZE ZABUDOWANYM, znak to obszar zabudowany D-42, bo 2 domy na krzyż nie stanowią zabudowania TYLKO ZNAK i wtedy jazda powyżej 50km/h oznacza zatrzymanie uprawnień…głąby 2 domu w polu na skraju lasu dla d… z kuriera oznacza teren zabudowany, a wtedy uprawnień nie zatrzymają…głąby

kaczy

Czy ODP koło Gietrzwałdu działa?

ktos

dziwne tylko, że na sielskiej tzw. 50-tka pojawiła się wraz z pojawieniem się nowych przepisów…

Karpiusz

Proponuje zakaz prowadzenia pojazdów na 5 pokoleń zaś. Takie zwyrodnienia muszą być zapisane w genach. Tępić! Zapobiegawczo!

Michał

10 lat na Syberii, a nie tam jakieś prawo jazdy…

Piotr

Ahhh, ta sielska…

wpDiscuz