Olsztyńscy policjanci zatrzymali „egzaminatorkę” z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów

  6
  Zdjęcie jest ilustracja do artykułu.

  www.rabatol.pl  Olsztyńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej auto, kierowane przez 34-letnia mieszkankę powiatu ostródzkiego, które miało na dachu tablicę informującą o egzaminie na prawo jazdy. Kobieta siedziała za kierownicą pomimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Jak się okazało – już drugi raz w tym miesiącu 34-latka dopuściła się tego przestępstwa.

  W poniedziałek (29.2) około godz. 8:20 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli osobowego forda, wyposażonego w oznakowaniem typowym dla aut, w których odbywają się egzaminy na prawo jazdy. Za kierownicą tzw. „eLki” egzaminacyjnej siedziała 34-latka, która wbrew pozorom, nie była w trakcie egzaminu.

  Zgodnie z Kodeksem Drogowym kierowanie pojazdem przeznaczonym do nauki jazdy przez osobę inną niż osoba ubiegająca się o uprawnienie, jest możliwe tylko w przypadku zasłonięcia lub złożenia takiej tablicy informacyjnej. To jednak nie było jedyne przewinienie 34-latki.

  Jak się okazało, mieszkanka powiatu ostródzkiego od 2008 roku miała sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który obowiązuje ją do sierpnia tego roku. Mimo to, 34-latka już dwa razy w tym miesiącu wsiadła za kierownicę mimo zakazu. Wcześniej prowadziła mercedesa. Tym razem podróżowała tzw. „eLką” z przyczepioną tablicą „Egzamin”.

  W najbliższym czasie kobieta odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa. Za złamanie sądowego zakazu grozi jej kara 3 lat pozbawienia wolności.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
  ja

  Dwa razy to policja ją złapała. Jeździła częściej.:’)

  ptr

  Co trzeba zmalować żeby dostać 8 lat zakazu??????????????

  Wszyscy egzaminatorzy po oblaniu kursanta przesiadają się za kierownicę i nikt nie zakrywa tablicy informacyjnej. Czyżby i oni nie znali prawa ?

  Zgodnie z Kodeksem Drogowym kierowanie pojazdem przeznaczonym do nauki jazdy przez osobę inną niż osoba ubiegająca się o uprawnienie, jest możliwe tylko w przypadku zasłonięcia lub złożenia takiej tablicy informacyjnej.

  Olsztyńskie Absurdy 😀

  Olsztyn !:D

  wpDiscuz