W ciągu ostatniej doby policjanci ruchu drogowego mieli wiele zgłoszeń. Najpoważniejszy wypadek miał miejsce na skrzyżowaniu ulic Wilczyńskiego z Krasickiego w Olsztynie gdzie autobus potracił pieszego.

Do groźnego wypadku doszło około godziny 21.00 na skrzyżowaniu ulic Wilczyńskiego z Krasickiego w Olsztynie. Kierowca autobusu linii nr 127  nie zachował należytej ostrożności i potrącił pieszego na oznakowanym przejściu. Mężczyzna z otwartymi złamaniami obu kończyn na wysokości uda trafił do szpitala. Trwa ustalanie wszystkich okoliczności tego zdarzenia. Sprawa będzie miała finał w sądzie.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Adam

Piesi chodzą ubrani na ciemno, bez odblaskow. Jako kierowca wiem ze czasami po prostu pieszego nie widać! Nawet w mieście, przed przejściem

Anonimowo

To prawda ludzie chodzą bez odblasków .powinni je mieć w miejscu zabudowanym i nie zabudowanym.Wkurzają mnie ludzie którzy oceniają nie wiedząc co i jak było.Ale cóż każdy twierdzi że jest święty i nic nigdy nie zrobił i nie zrobi żle.Nigdy nie można z nikogo drwić osądzać bo życie jest pełne niespodzianek .Ale jak to w naszym kraju jest przyjęte wyzwać zeszmacić no i siedząc przed kompem lepiej się poczujemy.Pozdrawiam wszystkich kryształowych ludzi.Panie kierowco proszę się trzymać .Współczuję panu i poszkodowanemu.

Anonimowo
Kasia

Bezpieczne, niebezpieczne…. Kierowca po prostu nie zachował należytej ostrożności. Tyle w tym temacie. A jeśli chodzi o kierowców autobusów w Olsztynie to wyjeżdżają z zatok autobusowych bez upewnienia się czy nie stwarzają zagrożenia, wprost pod nadjezdzajace auta….

BIG

Jak żaden z jaśnie olsztyńskich kierowców nie chce ustąpić im pierwszeństwa to co mają robić? Ja kierowców autobusów nie bronię, jednak kultura na drogach Olsztyna pozostawia dużo do życzenia.

Agata
ASDS

A to niedobry autobus…

marek

rodzinę poszkodowanego proszę o kontakt pomoc prawna-odszkodowanie 781355726

kk

Dobre wyczucie czasu.
A tak na serio… podziwiam te firmy… biorą niewyobrażalnie wysoki % a w praktyce często kończy się na napisaniu 1 niezbyt skomplikowanego pisma…

Kasia

dokladnie…tam jest niebezpieczne skrzyzowanie

Xyz

Może dlatego, że jakiś debil ustawił zielone światło (nie strzałkę, a światło) dla samochodów, które skręcają i w tym samym czasie zielone światło dla pieszych przechodzących przez pasy.

Mateusz

Akurat takie rozwiązanie to żadne odkrycie, a przepisy mówią jasno, że kierowca jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu będącemu na drodze, na którą pojazd skręca (nawet jeśli pieszy robi to „na partyzanta”). Nigdy nie będzie bezpiecznie, jeśli pewne grupy będą się uważać za bardziej uprzywilejowane od innych (poza oczywiście jazdą na sygnale).
Na drodze bezwzględnie uważać muszą WSZYSCY. Kropka.

Kamil

Światła tam postawić

wpDiscuz