Stara Rzeka –  najbardziej rozpoznawalny projekt muzyczny Kuby Ziołka, laureata tegorocznego Paszportu „Polityki”. Druga i do tej pory ostatnia płyta „Zamknęły się oczy ziemi” znalazła się na drugim miejscu w rankingu najlepszych albumów roku 2015 „Gazety Wyborczej”, otrzymała też wiele entuzjastycznych ocen w prasie zagranicznej. Kuba Ziołek swoje muzyczne dokonania określił jako brutalizm magiczny. Muzyka Starej Rzeki to połączenie postindustrialu, ambientu, krautrocka i black metalu. 

Projekt muzyczny założony przez Kubę Ziołka (muzyk znany m.in. z Innercity Ensemble, Alameda 3, Ed Wood, Hokei, T’ien Lai, Kapital). Zespół zainteresowany fuzją natury i techniki tworzy muzykę na przecięciu dźwięków akustycznych, elektrycznych i elektronicznych przy użyciu gitar, efektów, sampli, instrumentów dętych oraz głosu. Formuła koncertów jest dość otwarta, uzależniona od miejsca, czasu, instrumentarium i nastroju. Do tej pory wydany został jeden album – „Cień chmury nad ukrytym polem” – który ukazał się na CD i na winylu nakładem Instant Classic oraz na kasecie nakładem Few Quiet People (obecnie Latarnia Records).

Album został dobrze przyjęty zarówno w kraju, jak i za granicą, o czym świadczą słowa uznania i wysokie miejsca w rankingach gazet i portali takich jak: Gazeta Wyborcza, Polityka, T.Mobile-Music, Tygodnik Powszechny, The Quietus, Tiny Mix Tapes, Scaruffi. Symbolicznym podsumowaniem muzycznej działalności była nominacja do nagrody Paszporty „Polityki” w kategorii muzyka popularna. Projekt występuje z powodzeniem na całym świecie. Koncertował m.in. w Londynie, Liverpoolu, Stambule, Barcelonie czy Nowym Jorku. W październiku 2015 odbyła się premiera drugiego albumu Starej Rzeki zatytułowanego „Zamknęły się oczy ziemi”.

19 marca, godz. 20.00, Sala kameralna pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena.
Wstęp – 15 złotych.