Czas na porządkowanie okolic największego olsztyńskiego jeziora. Wiodący wzdłuż niego trakt zyskał nowe nazwy.

Zmiana zagospodarowania brzegów jeziora Ukiel sprawiła, że ul. Jeziorna została podzielona na trzy niezależne części. Stąd konieczność nadania nazwy dwóm z nich.

Z dotychczasową nazwą pozostaje pierwszy odcinek, miedzy ulicą Bałtycką a nieczynnym przejazdem kolejowym. Tam zlokalizowane są bowiem bloki mieszkalne.

Fragment obecnej Jeziornej między kolejowym torowiskiem a Sielską będzie się wkrótce nazywać ul. Kapitańską. To oznacza nowy adres Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel – informują ratuszowi urzędnicy. – Tymczasem odcinek wiodący od Sielskiej wzdłuż Zatoki Miłej do tzw. rybaczówki będzie teraz nosić nazwę ul. Miłej. Wiąże się to z wymianą dokumentów 18 osób mieszkających w domkach jednorodzinnych i w apartamentowcu.

Zmiany powinny zacząć obowiązywać w następnym miesiącu. Wejdą w życie w momencie publikacji uchwały olsztyńskich radnych w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Edyta

Masakra,po co zmieniać nazwy ulic,i wydawać duże pieniądze.

Gość

W nowych dowodach osobistych nie ma miejsca zamieszkania więc nie ma powodu do wymiany dowodu na nowy.

Mateusz

Przecież na nowych dowodach nie ma adresu.

Aleksandra

Nie ma obowiązku meldunku, nie trzeba wymieniać. Nawet starego. Ja się przemeldowałam w wakacje i specjalnie zapytałam, czy trzeba. Nie. Ale prawo jazdy już tak.

Sylwia

Na jakiej podstawie? W urzędzie nie chcą wymieniać dowodu z uwagi na zmianę adresu, choćby ktoś chciał za to dopłacić. Mimo zmiany meldunku wciąż mam stary adres w dowodzie i za nic nie chcą mi go wymienić.

Chiński

ale po co wymieniac chyba że ktoś ma stary jeszcze to tak bo na nowym i tak adresu nie ma

wpDiscuz