Chciał tylko przetestować policjantów. Słono za to zapłaci

  1
  Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

  www.rabatol.pl  Mandatem karnym został ukarany mieszkaniec gminy Olsztynek za bezprawne wywołanie alarmu. Mężczyzna chciał po prostu sprawdzić, jak szybko mundurowi zareagują na, jak się okazało, fałszywe zgłoszenie. 

  Mieszkaniec małej miejscowości w gminie Olsztynek, będąc pod wpływem alkoholu, zadzwonił na numer alarmowy 997 i zgłosił, że w jego domu znajdują się osoby, które nie chcą go opuścić. Zgłaszający poprosił o przyjazd patrolu. Funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres, jednak zamiast wyprowadzać z imprezy niechcianych gości, ukarali mandatem karnym właściciela mieszkania.

  Jak się okazało, wezwał on na interwencję policję, bo – jak sam stwierdził – chciał tylko zobaczyć, jak szybko przyjadą – podaje Komenda Miejska Policji w Olsztynie. – Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. 

  Pamiętajmy: każde takie bezpodstawne zgłoszenie traktowane jest jako wywołanie fałszywego alarmu czy też wprowadzenie w błąd instytucji użyteczności publicznej lub organu czuwającego nad bezpieczeństwem publicznym.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
  BarQ8106

  a jak szybko przyjechali do zgłoszenia koniec końców ??

  wpDiscuz