Straż graniczna rekrutuje

  1
  Fot. WMOSG.

  www.rabatol.pl  Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej poszukuje kandydatów do służby w placówkach pozostających w zasięgu służbowej odpowiedzialności oddziału. Na nowych funkcjonariuszy czekają 32 wolne miejsca pracy.

  WMOSG ochrania lądową granicę Polski z Federacją Rosyjską na długości prawie 200 km. Zadania służbowe zapisane w ustawie o straży granicznej realizuje poprzez 11 placówek na Warmii i Mazurach.

  Służba w straży granicznej daje możliwość:

  – służby w instytucji stojącej na straży przepisów prawa jako gwaranta ładu porządku publicznego,
  – rozwoju osobistego,
  – stabilizacji zawodowej,
  – podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

  Od kandydatów oczekuje się:

  – umiejętności współpracy w zespole,
  – zainteresowania tematyką bezpieczeństwa publicznego,
  – nastawienia na rozwój zawodowy,
  – komunikatywności,
  – kreatywności w działaniu.

  Postępowanie kwalifikacyjne jest dwuetapowe. – Pierwszy etap rozpoczyna się od złożenia przez kandydata kompletnej dokumentacji, a następnie z osobą ubiegającą się do służby przeprowadzana jest rozmowa kwalifikacyjna, badania psychologiczne i badania psychofizjologiczne – wylicza Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowa Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

  Po pozytywnym zaliczeniu pierwszego etapu kandydat kierowany jest na drugi etap, który realizowany jest w jednym z ośrodków szkolenia straży granicznej (Koszalin lub Kętrzyn). Składa się on z testu pisemnego z zakresu wiedzy ogólnej, testu pisemnego ze znajomości wybranego języka obcego, testu sprawności fizycznej i rozmowy kwalifikacyjnej.

  Ponadto w ramach postępowania kwalifikacyjnego kandydat uzyskuje poświadczenie bezpieczeństwa w zakresie dostępu do informacji niejawnych oraz orzeczenie o zdolności fizycznej i psychicznej do służby w straży granicznej wydane przez Rejonową Komisję Lekarską.

  Kandydaci, którzy pozytywnie ukończą postępowanie kwalifikacyjne i uzyskają najwyższą liczbę punktów z drugiego etapu, zasilą szeregi straży granicznej.

  Osoby zainteresowane ubieganiem się o przyjęcie do służby w Warmińsko–Mazurskim Oddziale Straży Granicznej proszone są o osobiste zgłaszanie się w celu złożenia dokumentów wymienionych na stronie internetowej www.wm.strazgraniczna.pl w Wydziale Kadr i Szkolenia Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 78. Dokumenty przyjmowane są od poniedziałku do czwartku w godz. 8–14.

  Szczegółowe zasady i tryb rekrutacji znajdziesz TUTAJ.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany

  Taa…..

  wpDiscuz