Na szczęście ten „spacer” zakończył się dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu, zanim doszło do tragedii. Nieodpowiedzialny ojciec miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. 

W środę około południa policjanci zostali wezwani na interwencję na olsztyńskie Pieczewo. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna, prawdopodobnie pod wpływem alkoholu, pcha wózek z dzieckiem. Zgłaszający przekazał również, że swoim zachowaniem stwarzał również zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na miejsce natychmiast skierowano patrol.

Interweniujący policjanci potwierdzili zgłoszenie. – Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę z 2-letnim chłopcem w wózku. 32-latek oświadczył, że właśnie wraca od ojca chrzestnego dziecka, z którym pił alkohol – informuje Komenda Miejska Policji w Olsztyn. – Badanie wykazało u mieszkańca Olsztyna w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

32-latek trafił na izbę wytrzeźwień, natomiast z uwagi na to, iż nikt z rodziny nie mógł zaopiekować się 2-latkiem, chłopiec trafił do szpitala dziecięcego.

Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Mężczyzna w najbliższym czasie poniesie odpowiedzialność za sprawowanie niewłaściwej opieki nad małoletnim dzieckiem i za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.